Družstevní bydlení

Je těžké smířit se s tím, že budete celý život žít pouze v nájemním bytě, který nikdy nebude Váš. Proto přicházíme s novým řešením, jak si pořídit vlastní byt i v této nelehké době, a navíc bez hypotéky! Představujeme Vám DRUŽSTEVNÍ BYDLENÍ. Vyberte si vysněný byt, splácejte postupně jeho kupní cenu měsíčními splátkami, a pak si jej odkupte do osobního vlastnictví. Stačí nám pouze 25% vkladu, a můžete začít bydlet.

DRUŽSTEVNÍ desatero

 1. Věříme Vám
  nemusíte nic prokazovat, pro nás jste vždy bonitní
 2. 30 let a více
  pořiďte si byt v jakémkoliv věku a splácejte klidně i déle
 3. Využijte svých úspor
  pro vklad můžete využít i své stavební spoření 
 4. Žádná hypotéka
  úvěr si za Vás bere družstvo a úrok je nižší, než běžná hypotéka
 5. Ronocenost hlasů
  1+kk nebo 5+kk, stále máte 1 hlas
   
 6. Vklad 25 %
  stačí nám pouze část vlastních zdrojů
 7. Nízký nájem
  plaťte méně, než jsou ceny na trhu
 8. Byt může být i Váš
  odkupte si ho do osobního vlastnictví
 9. Rodinné dědictví
  převeďte snadno na někoho ze svých blízkých
 10. Prodejte kdykoliv
  svůj podíl můžete prodat kdykoliv, a to i v době, kdy úvěr družstva ještě není splacen
   

FAQ

Co je družstevní bydlení?

Jedná se o alternativní formu, jak je možné si pořídit byt, nejedná se však ani o nájem, ani o bydlení s hypotékou. Majitelem bytu je družstvo, které nese úvěr. Ten postupně umořují družstevníci („majitelé“ bytů) formou měsíčních splátek neboli nájmu, přičemž tyto splátky bývají zpravidla nižší, než výše tržních nájmů. V okamžiku, kdy je splátkami splacena celková kupní cena bytu, dostane družstevník možnost si byt odkoupit do osobního vlastnictví.

Družstevníkem se stáváte ve chvíli, kdy si byt pořídíte. Byt ale nevlastníte – vlastníte pouze družstevní podíl, který se vypočítává dle velikosti bytu a společně s ním získáte pouze právo na nájem této bytové jednotky. Vlastníkem bytu a celého domu zůstává bytové družstvo, které tam má jediné vlastnické právo a stejně tak je zapsáno i na katastrálním úřadě jakožto majitel.

 

Jaké jsou hlavní výhody?

Při pořizování družstevního bydlení si neberete hypotéku, ani jiný úvěr. Banka tedy nemusí ověřovat Vaši bonitu, ani Vám nevzniká žádný dluh. Veškerá byrokracie a dlouhosáhlé a komplikované vyjednávání s bankou Vám zcela odpadá.  Pokud se nakonec rozhodnete byt odkoupit do osobního vlastnictví, stejně tak lze byt bezproblémově prodat, darovat či odkázat. Díky modernizaci systému je oproti dřívější době možné jej i bezproblémově pronajmout. Navíce zde nejste limitování věkem, jako u hypotéky – splácení podílu je možné stanovit na dobu delší, než standartních 30 let. 

 

Pro koho je vhodné?

Pro ty, kteří nedosáhnou na hypotéku za současných podmínek, popřípadě nechtějí být vedení jako vlastníci nemovitosti v katastru nemovitostí nebo nemohou nebo nechtějí dokládat své příjmy.

 

Co znamená družstvo a jaká mám práva?

Družstvo je vlastníkem nemovitosti a stará se tak i o služby s ní spojené. Navíc družstvo zajišťuje v případě potřeby také reklamace nebo údržbu domu.

Družstvo je tvořeno členy družstva – družstevníky, přičemž každý člen družstva má vždy jeden hlas o stejné velikosti a váze. Je tedy zajištěna maximální rovnocennost hlasů bez ohledu na počet osob v domácnosti, nebo velikosti bytu. 

 

Co se stane, když nebudu moci splácet?

Byt se uvolní opět do prodeje. Následně, po prodeji a úhradě závazků Vám vyplatíme vypořádací podíl.

Kontakt

+420 724 323 418
info@gardenliving.cz

* Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

**Odeslání formuláře neznamená automatickou rezervaci jednotky

Veškeré použité vizualizace či plány pater a bytů jsou ilustrativní a mohou podléhat dílčím úpravám spojeným s realizací projektu. Developer si tedy vyhrazuje právo na takové změny, které nebudou mít vliv na vnitřní dispozici jednotek, kvalitu prací a komponentů použitých při výstavbě.